Obec Bulhary
Dnes je úterý 20. dubna 2021 a svátek má Marcela
Hlavní stránka > Aktuality > Výzva hejtmana Jihomoravského kraje

Výzva hejtmana Jihomoravského kraje

Datum: 13. 9. 2012

Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek
vyzývá všechny občany Jihomoravského kraje, aby nekonzumovali lihoviny a destiláty s nejistým původem či složením, protože se tak vystavují nebezpečí ohrožení zdraví a života.
Pro informování občanů zřídil Jihomoravský kraj prostřednictvím Nemocnice Kyjov zvláštní krizovou informační telefonní linku s číslem 518 601 335, která 24 hodin denně poskytne zájemcům informace o příznacích otravy metylalkoholem a nutných postupech k léčbě postižených pacientů.
Informace pro obyvatele Jihomoravského kraje jsou průběžně zveřejňovány na webové stránce Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz, kde jsou uvedeny vhodné postupy při podezření na požití nebo výskyt alkoholu s příměsí metylalkoholu. Na této stránce jsou také základní informace o projevech otravy metylalkoholem a doporučený postup při podezření na otravu a dále kontakty na pracoviště, na která se mohou obracet jednotliví občané v případě podezření na kontaminaci jimi konzumovaných lihovin metylalkoholem.
V souvislosti s aktuální situací ohrožení životů a zdraví obyvatel výskytem alkoholických nápojů obsahujících metylalkohol bylo zajištěno pro obyvatele Jihomoravského kraje bezplatné testování lihovin a destilátů, které lze předem dojednat u :
 Mendelovy univerzity v Brně;
 Masarykovy univerzity v Brně;
 Chemické laboratoře Salayová ve Velkých Bílovicích;
 Moravských naftových dolech v Hodoníně.
Bližší informace a podmínky provádění testů s kontaktními telefony a emailovými adresami budou pro občany zveřejněny na webové stránce Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz, ve složce „OBECNÉ INFORMACE K OTRAVĚ METHYLALKOHOLEM“.
V podmínkách pro provedení testu bude uvedena povinnost žadatele udělit souhlas, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, k použití a zpracování jeho osobních údajů (jméno a příjmení, bydliště, kontaktní spojení), kdy v případě pozitivního nálezu metylalkoholu či jiné škodlivé látky budou výše uvedené informace okamžitě
předány Policii České republiky a orgánům Celní správy.