Obec Bulhary
Dnes je čtvrtek 22. dubna 2021 a svátek má Evženie
Hlavní stránka > Aktuality > Bulhary jsou v dobrých rukou, práce jedou podle plánu

Bulhary jsou v dobrých rukou, práce jedou podle plánu

Datum: 26. 9. 2014

Bulhary jsou v dobrých rukou, práce jedou podle plánu

Desítky profesionálních i dobrovolných hasičů, těžká technika, součinnost kraje, obce i obce s rozšířenou působností, pomoc firmy, která vyhrála výběrové řízení na sanaci svahu. Už druhý týden řeší naše obec nepříjemnou situaci. A já všem obyvatelům Bulhar děkuji za pochopení i spolupráci.
V neděli 14. září 2014 došlo v ranních hodinách k sesuvu podmáčeného svahu u řeky Dyje. Svolali jsme zasedání krizového štábu ORP Břeclav, a protože byla situace problematická i na dalších místech kraje, zasedl v naší obci i krizový štáb Jihomoravského kraje včele s hejtmanem JUDr. Michalem Haškem.
Ten na základě žádosti starosty Břeclavi MUDr. Oldřicha Ryšavého, který je v čele krizového štábu ORP Břeclav, vyhlásil ve středu 17. 9. 2014 v naší obci STAV NEBEZPEČÍ, který trvá po dobu třiceti dní.
Ihned se také začalo s plánováním zabezpečení svahu, došlo k nutné evakuaci dvou nejvíce ohrožených domů. Denně dochází k měření pohybu svahu. Na místo přijeli specialisté z Hlučína, kteří vytváří příjezdovou cestu pod svahem, aby došlo k zajištění pomocí lomového kamene.
Do naší obce zavítal také premiér Mgr. Bohuslav Sobotka spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Práce kontroluje také hejtman JUDr. Michal Hašek, zástupci hasičského záchranného sboru, Policie České republiky.
Jednáme také se Státním fondem životního prostředí, abychom mohli upravit projekt sanace svahu tak, aby nedošlo ke zbytečnému plýtvání státních i evropských peněz.
Moc vám děkuji všem za spolupráci a pochopení. Doufám, že se situaci podaří vyřešit co nejdříve a svah bude bezpečný.

Jiří Osička, starosta

svahsvahsvah
SvahSvahSvah