Obec Bulhary
Dnes je pátek 23. dubna 2021 a svátek má Vojtěch
Hlavní stránka > Hlášení rozhlasu > Hlášení obecního rozhlasu 13. 9. 2012

Hlášení obecního rozhlasu 13. 9. 2012

Výzva hejtmana Jihomoravského kraje

Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek
vyzývá všechny občany Jihomoravského kraje, aby nekonzumovali lihoviny a destiláty s nejistým původem či složením, protože se tak vystavují nebezpečí ohrožení zdraví a života.
Pro informování občanů zřídil Jihomoravský kraj prostřednictvím Nemocnice Kyjov zvláštní krizovou informační telefonní linku s číslem 518 601 335, která 24 hodin denně poskytne zájemcům informace o příznacích otravy metylalkoholem a nutných postupech k léčbě postižených pacientů.
Informace pro obyvatele Jihomoravského kraje jsou průběžně zveřejňovány na webové stránce Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz, kde jsou uvedeny vhodné postupy při podezření na požití nebo výskyt alkoholu s příměsí metylalkoholu. Na této stránce jsou také základní informace o projevech otravy metylalkoholem a doporučený postup při podezření na otravu a dále kontakty na pracoviště, na která se mohou obracet jednotliví občané v případě podezření na kontaminaci jimi konzumovaných lihovin metylalkoholem.
V souvislosti s aktuální situací ohrožení životů a zdraví obyvatel výskytem alkoholických nápojů obsahujících metylalkohol bylo zajištěno pro obyvatele Jihomoravského kraje bezplatné testování lihovin a destilátů, které lze předem dojednat u :
 Mendelovy univerzity v Brně;
 Masarykovy univerzity v Brně;
 Chemické laboratoře Salayová ve Velkých Bílovicích;
 Moravských naftových dolech v Hodoníně.
Bližší informace a podmínky provádění testů s kontaktními telefony a emailovými adresami budou pro občany zveřejněny na webové stránce Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz, ve složce „OBECNÉ INFORMACE K OTRAVĚ METHYLALKOHOLEM“.

Prodej pracovních oděvů

Výrobce pracovních oděvů ukončující svoji činnost Vám nabízí výprodej pracovních oděvů, například: Monterky a blůzy za 160 Kč, Maskáče za 220 Kč, Vojenské blůzy za 90 Kč, Monterky s laclem za 290 Kč a profi Kombinézy za 550 Kč. Prodej se uskuteční v pátek 14.9. v době od 12:30 do 13:00 na parkovišti u školy.

Sběr velkoobjemového odpadu

Vážení občané,
Ve středu 19. září a ve čtvrtek 20. září 2012 budou v naší obci přistaveny kontejnery na vyřazený odpad.
Kontejnery budou umístněny na parkovišti u školy vždy v době od 8,00 do 17,00 hodin.
Upozorňujeme občany, že pracovníci obce nebudou odpad odvážet od domů, každý si uložení do kontejneru musí zajistit sám !!!
Jedná se o tento odpad :
-staré elektro – pouze kompletní - televize, ledničky a mrazáky, boilery, přehrávače video a DVD, rádia, gramofony, reprobedny, dálkové ovladače, počítače vč. příslušenství, telefony, elektronické hračky, videokamery, fotoaparáty atd.
-barvy a laky
-koberce, linolea, oděvy, plastové výrobky (přepravky, kanystry, plastový nábytek…)
-pneumatiky (velikost z osobních automobilů)
-nábytek (pokud možno rozložený)

Pozvánka do divadla v Boleradicích

Divadelní spolek v Boleradicích připravil další reprízy dramatu bratří Mrštíků Maryša v režii Aleny Chalupové. Je to příběh o divoké touze milovat. Příběh, který je v naší současnosti tolik aktuální. Žijeme přece v době, která tak často rozděluje lásku podle nabytého bohatství. Představení začínají v divadle v Boleradicích v sobotu 15.září v 19,30 hod. a v neděli 16.září v 15,00 hod. Podrobný program včetně rezervace vstupenek najdete na stránkách divadla www.boleradice-divadlo.cz

Výkup hroznů

Vinařství U kapličky vykoupí hrozny bez rozdílu cukernatosti a odrůdy.
Výkup všech bílých odrůd: Neděle 16.září od 10,00 do 18,00 hod.
Výkup červených odrůd: Neděle 23.září od 10,00 do 18,00 hod.
Nutné s sebou: registrační číslo vinice a občanský průkaz.
Výkupní místo: Areál Vinařství U kapličky, kontakt pan Babáček tel. 724952520.