Obec Bulhary
Dnes je úterý 20. dubna 2021 a svátek má Marcela
Hlavní stránka > Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky www.bulhary.cz se snaží o maximální přístupnost obsahu. Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna důležitá pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Transitional a snaží se dodržovat jeho syntaktickou a sémantickou správnost. Pro popis vizuální prezentace se využívá technologie kaskádových stylů CSS. Texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče nebo zařízení, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Některé informace na tomto webu jsou nabízeny v podobě přiložených dokumentů (např. PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, RTF, JPG, GIF, PNG, ZIP, RAR ...) a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný příslušný prohlížeč. Zde může být přístupnost limitována těmito aplikacemi. Všechny tyto dokumenty se otevírají v novém okně.

Výjimky

Sekce Fotogalerie a některé další články obsahují galerie fotografií, ve kterých pro vyšší komfort uživatelů je pro otevíráním plných velikostí fotografií do nových oken využit Javascript. Funkčnost pro uživatele bez Javascriptu je zajištěna standardním odkazem, který fotografii otevře v novém okně prohlížeče.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tedy tisknutelné standardními prostředky internetového prohlížeče.

Klávesové zkratky

Tyto webové stránky umožňují užití klávesových zkratek - a to podle standardu vytvořeného Iniciativou pro přístupnější internet.

0Obsah stránky
1Klávesové zkratky
2Hlavní strana
3Mapa stránek
4Vyhledávání
5Aktuality
6Obec Bulhary
7Obecní úřad
8Úřední deska
9Obecní rozhlas

Kontakt na správce webu

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu prosím kontaktujte starostu obce - starosta@bulhary.cz.

Pokud naleznete na těchto stránkách cokoliv, co by neodpovídalo výše uvedeným požadavkům přístupnosti, informujte nás prosím o tom, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.