Lednice - Kultura pod hvězdami

Láska nebeská / 29.7.2022 / Státní zámek Lednice / 20:00

Nutno zdůraznit, že Láska nebeská není muzikálem, který by jakkoliv vycházel ze životního příběhu Waldemara Matušky. Děj této muzikálové komedie je koncipován tak, aby se jednotlivé Matuškovy písně staly logickou součástí spletitého děje, aby ho posouvaly, nikoliv přerušovaly. Jedním z autorských záměrů tedy byla i snaha vzbudit u diváků dojem, že Matuškovy písně byly složeny přímo pro tuto komedii o dvou bratrech, z nichž jeden se po své tragické smrti vrátí na svět jako duch. Náš muzikál je tedy především situační komedií.

 

Představení nabídne drobné zamyšlení nad smyslem života od mladíka, který tak nesmyslně zahynul jedné osudné noci při cestě z bujaré zábavy a který jako by byl důkazem pravdivosti rčení, že člověk začne chápat život teprve v okamžiku, kdy se dotkne smrti. To vše ale v obalu zábavného, komediálního a duchařského muzikálu, který vás dovede od smíchu po slzy zároveň. Přijdete si s námi zazpívat písně, jako Tisíc mil, Jó, třešně zrály nebo Růže z Texasu?

 

Hrají: Petr Pecha, Milan Peroutka, Bohuš Matuš, Sandra Pogodová, Nikola Ďuricová

Taneční company: Martin Schreiner, Viktor Novák, Michaela Novotná, Andrea Gabrišová

ART / 30.7.2022 / Státní zámek Lednice / 20:00

V nádherném prostředí zámku Lednice můžete zažít krásný večer ve společnosti tří výtečných herců v podobě činoherní komedie ART z dílny Divadla Bez Zábradlí. Kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese přátelství? Solidní vztah tří přátel se ocitá na tenkém ledě ve chvíli, kdy si jeden z nich pořídí velmi drahý obraz. Co Marka, Borise a Ivana vlastně spojuje? Tahle otázka dokáže ty tři zavést pěkně daleko. Až téměř na konečnou jejich dlouholetého přátelství. Zdánlivě banální estetický spor se zvrhne v nesmírně vtipnou hádku o hodnotách života a podstatě skutečného přátelství.

 

Hrají: Josef Carda, Karel Heřmánek, Zdeněk Žák

 

Rusalka / 31.7.2022 / Státní zámek Lednice / 19:30

Přijďte si užít romantický večer s jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojatou jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů – přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si najdete i ty nejjemnější nuance geniálního díla.

Hrají: Tereza Mátlová, Daniel Hůlka, Martin Šrejma, Ester Pavlů, Vladimír Chmelo, Eliška Gattringerová, Anita Jirovská, Nela Skarková, Markéta Dvořáková a taneční company: Sabina Bažantová, Tomáš Kuťák

 

Ahmad Hedar je český klavírista syrsko-libanonského původu, jež se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro jeho mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty. Markéta Doubravská je významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery a je také čerstvou držitelkou “Liberecké Thálie”. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec.

Obec Bulhary
Bulhary 88, 691 89

Telefon: 519 340 722
E-mail: podatelna@bulhary.cz
Datová schránka: ifmbmje

Úřední hodiny:
PO, ST 8,00 - 11,30 / 12,30 - 17,00
ÚT, ČT 8,00 - 10,00

Číslo účtu: 223827750/0300

Najdete nás na 
Facebooku
/Bulhary

Informace
Kraj
Jihomoravský
Okres
Břeclav
Výměra
15,16 km2
Obyvatelstvo (2020)
747
Nadmořská výška
170 m n.m.
PSČ
691 89
První zmínka
1244
Souřadnice
48°49′53″ s.š.
16°44′55″ v.d.