Obec Bulhary
Dnes je pondělí 17. května 2021 a svátek má Aneta
Hlavní stránka > Spolky v obci > Český zahrádkářský svaz Bulhary

Český zahrádkářský svaz Bulhary

Český zahrádkářský svaz Bulhary v současné době eviduje celkem 151 členů, z toho je 32 členů mladších 30ti let. Činnost zahrádkářů spočívá v zabezpečování a pěstování zemědělských výpěstků na svých zahrádkách a tím zkulturnění půdy kolem svých domů a všude tam, kde není možno tuto činnost provádět ve velkém. To se výrazně projevuje v lokalitě "Na Sádkách", kde naší členové již po mnoho let tyto záplavové prostory udržují a využívají pro svou rekreaci. Nebýt této činnosti, byla by v tomto prostoru zarostlá džungle.

Bulharští zahrádkáři však zabezpečují akce pro své členy i ostatní spoluobčany i v oblasti kulturního vyžití a to již tradičně tak, že pořádají velmi dobře navštěvované výstavy vín, kde bývá vystaveno přes 400 vzorků a
akce je velmi dobře hodnocena, dále pořádají každoročně letní akci pod názvem "Červencová noc", na které se občané pobaví při dobrém jídle, pití a hudbě až do pozdních nočních hodin. Velmi úspěšně se rozjíždí družba mezi zahrádkáři Bulhar a zahrádkáři ze slovenské Smolenice. Dvakrát ročně zabezpečuji pro své členy a při volných místech v autobuse i pro ostatní občany zájezdy se zahrádkářskou tématikou.