Obec Bulhary
Dnes je pondělí 17. května 2021 a svátek má Aneta
Hlavní stránka > Spolky v obci > Sbor dobrovolných hasičů Bulhary

Sbor dobrovolných hasičů Bulhary

Sbor dobrovolných hasičů Bulhary byl založen v roce 1888. V roce 2010 oslavil 120 let od svého založení. V dnešní době má 85 členů, z toho 35 dětí - mladých hasičů, jedno družstvo mužů a družstvo žen. Ve výboru pracuje 15 členů, z toho 5 žen.

Zúčastňují se požárních soutěží na okrese Břeclav a požárních soutěží ve Smolenicích na Slovensku, se kterými již mají 20 let družbu, která se velmi utěšeně rozvíjí.

Bulharští hasiči pořádají soutěž o putovní pohár zasloužilých členů SDH Bulhary a také soutěž mladých hasičů o putovní pohár starosty obce Bulhary.

Bulharští hasiči nevyvíjejí činnost jen v oblasti soutěží, která je velmi důležitá pro připravenost k zásahu, ale starají se rovněž o svěřenou techniku, výstroj a výzbroj, budovu hasičské zbrojnice a v neposlední řadě kontrolují stav a akceschopnost obecní hydrantové sítě. Svojí připraveností k zásahu a výcvikem pomáhají ochraňovat majetky našich občanů. V roce 2006 při živelních pohromách (povodních) zasahovali jak v naší obci, tak i v Charvátské Nové vsi. Za tyto zásahy jim byl udělen od ministerstva vnitra diplom a poděkování za účast na povodních. Je to pro bulharské hasiče čest a velmi si tohoto ocenění váží. Mimo hasičskou činnost zajišují 2 x ročně brigády na sběr železného šrotu.